Výlet do Ha Long Bay

gettyimages-537320635_super

Včera jsme jeli na jednodenní výlet, také protože měl Callum narozeniny, ale i protože je to jedna z chráněných památek UNESCO a prostě by to byl hřích být ve Vietnamu a nenavštívit toto krásné a slavné místo.

Jelikož naše finance byly omezené, hledali jsme co nejlevnější balíček, jaký bychom mohli dostat. Díky bohu je tu tolik agentur na každém rohu, že jsme mohli přebírat. Nakonec jsme si vybrali z hotelu Blue Moon, kde paní byla příjemná, řekla nám narovinu co dostaneme za jakou cenu a ukázala nám katalog a vůbec všude jsou ty ceny podobné. S tím rozdílem, že ona se nám nesnažila namluvit, že to levné není dobré, že máme jít do dražších delux nebo VIP balíčků, ba naopak, řekla, že pro jednodenní výlet to úplně stačí. Dostaneme co ostatní speciální balíčky nabízejí, že tam velice nějaký rozdíl není až na to že bychom byli s méně lidma a možná měli lepší loď. My si společnost lidí užili a loď vypadala pěkně, starodávně, v dobrém stavu a navíc nám připadalo, že ty ostatní lodě pro ty VIP vypadali stejně, jen měli servis v uniformách a u nás byli oblečeni normálně. Byla odlehčená atmosféra a kupa srandy.

Na lodi jsme seděli ve skupinkách po 6ti, a oběd jsme jedli s dřevěnýma tyčkama, což já normálně problém nemám, jedla jsem takhle spoustu jídel, ale z nějakého důvodu se mi ta rýže propadala, tak ostatní u stolu spojili své síli a nabírali mi věci z táců do talířku a pán vyptal lžičku, abych se mohla najíst 😀 . Nejlepší na tom všem bylo, že jsme si nikdo moc nerozuměli, protože jeden pár byl z Thajska, další dvojice dívka s babičkou z Jižní Korei a já s Callumem. Oni moc anglicky neuměli, jen ok a thank you (děkuji), ale nějak jsme se rukama a gesty domluvili a také jsme se zasmáli.
Oběd byl výborný, měli jsme tu rýži, jak jsem s ní bojovala, celou rybu ugrilovanou, polévku z mušlí, míchaná vajíčka a orestované oříšky a ještě k tomu byla na namáčení omáčka.

asia_cruise_in_halong_bay_vietnam

Za tu krátkou dobu jsme toho stihli poměrně dost, viděli jsme slavné “zápasící kohouty” což jsou ty skály v moři, také jsme viděli něco, co měla být kočka a pes a slavnou skálu což je na 200 000 bankovce. Když jsme šli Kayaking, tak nám bylo řečeno, že se tam natáčel nový King Kong 2, tak se máme na co těšit. Bylo to úžasné, jen tak si plout po vodě do těch jeskyní a být v laguně, kde slyšíte létaní ptáků a šumění vody a ozvy přírody, bylo to jako by se zastavil čas, relaxující, chtěla jsem tam zůstat snad napořád.

Potom nás vzali na pevninu a šli jsme se podívat do jedné velké jeskyně, měla různé barvy a tvary a hned mi to připomělo pohádku Fantagiro pokud jste viděli a  vzpomínáte si.

Takže za 25 dolarů na osobu nás vyzvedli v hotelu, cesta teda byla dlouhá a měli jsme zastávku na protažení, dohromady to vzalo tak 4 hodiny. Dostali jsme výborný oběd na lodi, viděli jsme slavné místa, projeli jsme se v Kayaku a navštívili jeskyně a také jako skvělé zakončení dne nám zadarmo servírovali čepované pivo při západu slunce. Navíc to pivo je inspirované námi čechy díky komunistickému vlivu, takže kdyby to bylo vychlazené líp tak by to bylo dokonalé, ale stejně jsme si pochutnali. Oni tady dokonce mají i v brožurách, že to pivo je inspirováno čechy, tak máme být na co pyšní! No a potom nás samozřejmě zase zavezli spátky do hotelu, kam jsme se dostali okolo půl 10 večer. Skvělý den.

Ty dražší delux a VIP balíčky byli za 40 a 60 dolarů na osobu a zahrnovali zhruba úplně to samé, takže abyste zažili pravý Vietnam, doporučuji jít do levného. My měli skvělý zážitek!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s