Všichni o něm mluví

Každý o tom sní, jednou se tam dostat, já byla jednou z těchto lidí, dokud se mi to konečně podařilo. Ano, myslím legendární Dubaj.

jumeirahbeachresidence2

Řeknu vám, jo, je to tu super a užívám si to, ale je tu hrozné horko, jako fakt nechutné dusno, jen vyjdete ven a jste mokří. Štěstí mají ti co jdou z klimatizovaného bytu do klimatizovaného auta a potom do klimatizovaných budov nebo k vodě.
Ani na pláž se nehodí jít, protože to moře je jako horká koupel. Je hezké ji navštívit, jít nachvíli do vody, ale není to celodenní výlet, jen tak hodinka, dvě a stačí.

Nejlepší je byt u bazénu, kde je chlazená voda, a máte možnost tam najít stín, což se na pláži moc nestane. My měli štěstí, protože Callumova sestra má byt, kde je na pátém patře venkovní bazén, výřivka i tělocvična a úžasný výhled na Burj Khalifa.

Jinak si myslím, že tu toho tak moc k vidění není jenom již zmíněný Burj Khalifa, potom Burj Al Arab a Atlantic Hotel Dubaj, kde pokud nejste ubytovaní se k tomu ani kousek nedostanete.

Na druhou stranu, pokud víte kam jít, tak to tady zase tak drahé není. Někdo mi řekl směšnou sumu jen za pár sendvičů a malinkých dortíčků, kolem 12 000 Kč na osobu, což museli jít asi do velice luxusního hotelu nebo tak. Je pravda, že pokud chcete navštívit bar na vrcholku Burj Khalifa, musíte mít rezervaci dopředu a je tam také minimální útrata na osobu, což je něco jako 1 500 Kč, což je 50 liber, což je na jejich měnu 250 UAE zhruba. Ale ten výhled prý stojí za to.
Já sama tam nešla, protože jsme tu byli jen dva celé dny a nebyl čas na rezervaci, také protože šetříme na naši cestu a nechtěli jsme utrácet peníze.

dxbcitr_1

Také bych doporučila těm, co sem chtějí zavítat, aby to rozhodně udělali v zimním období, bude tu pořád horko a léto, ale bude to snesitelné. V létě se sem nedoporučuje už kvůli hustotě vlhkosti.

Tak to je ode mě vše pro ty, co by chtěli do Dubaje. A já vám přeju hodně štěstí, ať vám to taky vyjde.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s